• makelifeflow

Szczęście czy radość? | Sztuka zarządzania emocjami

Aktualizacja: 24 maj 2020

Czym właściwie jest szczęście?

Czy każdy człowiek chce być szczęśliwy?

A jeśli już chce to czy wie jak to szczęście osiągnąć?


Poradników jak być szczęśliwym człowiekiem, widziałam w swoim życiu wiele. Nie przeczytałam żadnego. Próbowałam, ale po pierwszej stronie szybko rezygnowałam. Spotkałam się również z teorią, że szczęśliwym się nie jest, a szczęśliwym się bywa. Następnie usłyszałam od męża mojej siostry ciotecznej, że on jest szczęśliwy, a nie tylko bywa. Hm, no to jak z tym szczęściem w końcu jest?


A więc wszystko zależy od naszej percepcji. W zależności od tego jak interpretujemy swoje emocje i jak nimi zarządzamy możemy odczuwać różne poziomy szczęścia. Osoby, które mniej analizują, będą wydawać się bardziej zadowolone z życia, a w zasadzie nie tylko wydawać. One po prostu będą bardziej zadowolone z życia. Natomiast problem pojawia się u osób wrażliwych i mocno analizujących, dlatego że one po prostu wszystko czują bardziej. Absolutnie nie należy się jednak tym przejmować, każdy ma swoje mocne i słabe strony, natomiast bycie mocno analizującym na pewno nie jest słabą stroną. Wrażliwość jest wielką wartością, po prostu trzeba wiedzieć jak wydobyć z niej to co najlepsze. Jesteśmy wszyscy różni i nie warto się porównywać. Każdy ma w sobie ogromny potencjał, ale skupiając się na swoich brakach nie mamy szansy rozwinąć tego co w nas prawdziwe, a jednocześnie najbardziej cenne. Próbując stać się kimś innym, kimś kogo podziwiamy, zatracamy swoją naturalność i stajemy się byle jacyś. Tylko przez rozwój swojego własnego potencjału możemy stawać się wielcy.


Szczęście to akceptacja Siebie, prawdziwego Siebie.

Szczęście to wdzięczność za otaczającą nas rzeczywistość.

Szczęście to zrozumienie boskości swojego istnienia.

Szczęście to zaufanie procesowi.

Szczęście to miłość do wszystkiego.


Szczęście czy radość?

No właśnie, czy tylko, gdy jesteśmy radośni, pogodni, uśmiechnięci, jesteśmy tak naprawdę szczęśliwi? Otóż nie, wszystkie emocje obecne w naszym życiu są niezwykle cenne, ale nie odpowiadają one jednak za poziom naszego szczęścia. Każdą z nich możemy wykorzystać na wiele sposobów, możemy nimi zarządzać, jeśli tylko mamy świadomość jak to robić. Emocje to ruch, to stan znacznego poruszenia umysłu. Emocje to energia, natomiast to jak spożytkujemy tę energię zależy wyłącznie od nas samych. Naprawdę nie musimy być zawsze zadowoleni, pozwólmy sobie na wolność emocjonalną, pozwólmy sobie po prostu odczuwać i wykorzystywać to co otrzymujemy. Go with the flow, czyli akceptuj to co staje na Twojej drodze, płyń z tym co Cię porywa, tańcz do muzyki, którą słyszysz. Zawsze szukaj rozwiązań, żeby jak najlepiej wykorzystać potencjał sytuacji, w której się znajdujesz, akceptuj i ufaj. Kiedy inni tracą cenną energie na zamartwianie się i narzekanie, Ty zdobywaj nowe szczyty swojej świadomości. To przecież takie piękne i takie dostępne.


Każda emocja ma wielką wartość i wielką moc, niezwykle cenną dla rozwoju Siebie jako człowieka.


Smutek to kreatywność.

Lęk to ekscytacja.

Gniew to siła.

Zazdrość to motywacja.

Żal to oczyszczenie.


Pozwól sobie na odczuwanie tych wszystkich, na pozór negatywnych emocji, ale wykorzystuj ich energie do samodoskonalenia. Zamiast do krzywdzenia innych, czego bardzo chcę Twoje ego, bo takie już po prostu jest.


Złość czyni Cię mniej człowiekiem, a bardziej bestią. Lecz jeśli wykorzystasz ten gniew przeciwko swoim słabościom, staniesz się idealny. Złość powstała w celu samooczyszczenia. Nie była przeznaczona, aby kierować jej przeciwko innym.

Wszystkie emocje są nam potrzebne. Świat jest idealnie skonstruowany przez najwyższego. Emocje też są jego tworem, dlatego każda emocja niesie wielką moc i nie należy odrzucać żadnej z nich. Wystarczy tylko dobrze nimi zarządzać. Jak czujesz gniew to idź zrobić dobry trening, jak czujesz smutek to napisz wiersz, jak czujesz żal to wypłacz się i przebacz. Kreuj swoją rzeczywistość, dzięki samokontroli, która daje Ci możliwość wyboru reakcji. Pamiętaj, jesteś częścią boskiego planu! Więc jesteś boski! Stworzony by cieszyć się darem życia! Love!233 wyświetlenia2 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie