• makelifeflow

Obudź w Sobie diwę! | Crazy in love with yourself

Aktualizacja: 24 maj 2020

Obudź w Sobie diwę, czyli obudź w Sobie pewność Siebie, pokaż światu jak bardzo Siebie kochasz, szanujesz i doceniasz!


Nie zawsze czujemy się piękne, atrakcyjne, wartościowe. Zdarza nam się czuć zmęczenie, czy znudzenie. Niejednokrotnie popełniamy błędy czy podejmujemy złe decyzje. Jednak pamiętajmy, że to wszystko to my. Wszystkie nasze decyzje należą do nas, nasze emocje, myśli i słowa. Nie zawsze jesteśmy idealne, ale zawsze po prostu jesteśmy. Przyjmijmy do naszego serca te nasze słabości tak samo życzliwie i ciepło jak przyjmujemy nasze mocne strony. Jesteśmy zarówno słabe jak i silne, ponieważ każda kobieta ma chwile słabości oraz każda kobieta potrafi odnaleźć w sobie taką siłę charakteru, o której mężczyznom się nawet nie śniło. Dlatego nie ma silnych babek czy słabych kobietek. Nie ma wojowniczek czy księżniczek. Jesteśmy my, kobiety. Każda z nas ma w Sobie tyle samo siły co słabości. Każda z nas chce czasem po prostu zostać przytulona i otoczona miłością, ale jak będzie taka potrzeba to znajdzie siłę i obroni swoich bliskich niczym lwica. Dlatego nie porównujmy się, nie rywalizujmy, a jednoczmy i wspierajmy. Szukaj w kobietach z Twojego otoczenia inspiracji, a nie powodów do zazdrości. Każda z nas jest tak samo wartościowa, jesteśmy równe, a jednocześnie różne. Dlatego inspirujmy się! W świecie kobiet nie ma miejsca na zazdrość, zawiść, czy rywalizację. Natomiast jest dużo miejsca na życzliwość, miłość, czy komplementy! Bądźmy dla siebie, a nie przeciw sobie.


Przygotowałam dla Was krótką listę piosenek, które budzą we mnie pewność siebie:

1. Beyonce - Crazy in love

2. Ariana Grande - 7 rings

3. Julia Wieniawa - Nie muszę

4. MaRina - News

5. Camp Rock - This is me


Dlaczego właśnie te piosenki? Nie wiem, ale wystarczy, że usłyszę pierwszą nutkę i od razu mogę ruszać na podbój świata! Go, go girls!


Diwa to określenie, które wiele osób interpretuje negatywnie. Oznacza słynną śpiewaczkę operową lub operetkową, aktorkę lub tancerkę. Dla mnie diwa to kobieta pewna Siebie, ale nie pyszna. Kobieta, która zna swoją wartość i pragnie inspirować inne kobiety. Nie czuje się ani lepsza ani gorsza od swoich sióstr. Diwa to kobieta, która chce dostrzegać piękno zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne innych kobiet, więc je po prostu dostrzega. Nie szuka zazdrości czy zawiści, generuje w sobie nieskończoną miłość do swoich sióstr i tę miłość im okazuje.


Zawsze fascynowały mnie kobiety, ich różnorodność, czasem zwyczajność. Od skandalistek, kobiet z silnym temperamentem, przez kobiety z klasą, dyplomatki, po kobiety ciche i bardzo skromne, na pozór uległe, niewywyższające się. Każda w zupełnie inny sposób wyraża Siebie, każda jest w tym niezwykła. Oczywiście nie będę ukrywać, że niektóre kobiety są dla mnie większą inspiracją, a inne mniejszą. Jednak to jest tylko moja subiektywna opinia. Wiem, że w każdej z nas jest coś inspirującego, nie zawsze mamy odwagę to pokazać, nie zawsze jest odpowiedni czas by dzielić się tym z innymi, ale pamiętajcie, mamy w Sobie to coś! Wszystkie! Każda jedna! Pozwólmy Sobie na najprawdziwszą prawdę, bo tylko w prawdzie możemy poznawać i rozwijać nasze talenty i nasz potencjał.

Nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety, które nie wiedzą, że są piękne.

Pewność siebie to nie poczucie wyższości nad innymi, to spokój i świadomość swojej niezagrożonej pozycji w świecie. Dlatego kobieta pewna siebie nie rywalizuje, nie obgaduje, nie krzywdzi swoich sióstr. Ona je kocha i się o nie troszczy.


Jak obudzić w sobie diwę?


Po prostu poczuć do Siebie miłość, pokochać Siebie, nagą, tu i teraz, z tymi wszystkimi słabościami, ranami, niedoskonałościami. Pokochać siebie bez filtra, makijażu, czy zabiegów medycyny estetycznej. Dostrzec w sobie dużo więcej niż jest widoczne w odbiciu lustrzanym. Fundamentem pewności siebie jest ta właśnie miłość, bezwarunkowa i bezinteresowna. Kiedy już wiesz, że nie jesteś tylko tym co widzisz, a tym co czujesz.


Zadanie 1

W rozmowie z druga osobą, kiedy siedzicie na przeciwko siebie, wokół nie ma luster, nie wiesz jak wyglądasz. Nie wiesz czy jesteś piękna w momencie rozmowy, czy Twoje włosy są dobrze ułożone, czy makijaż Ci się nie rozmazał. Nie wiesz jak wyglądasz, ale wiesz jak się czujesz. Odpowiedz sobie na pytania: Czy jestem obecna? Czy jestem piękna? Czy jestem wartościowa? Czy wypełnia mnie miłość? Pewność Siebie buduje się na uczuciach i odczuciach, a nie na obrazach i obrazkach.

Piękna się nie widzi, piękno się czuje.

Zadanie 2

Weź relaksującą kąpiel z dodatkiem olejków aromatycznych, świec i spokojnej muzyki. Następnie całkowicie naga, niczym Ewa z raju, spójrz w lustro i wypowiedz słowa:

Jestem najlepsza jaka mogę być na ten moment i kocham Siebie właśnie taką jaka jestem teraz.

Nieważne jak wiele chcesz w Sobie zmienić, jak wiele pracy chcesz włożyć w swój rozwój. Teraz po prostu Siebie pokochaj, wycisz wszystkie głosy, które nakłaniają Cię do nienawiści, do braku akceptacji, do samokrytyki. Możesz być niezadowolona ze swojego zachowania w danej sytuacji, możesz nie lubić swoich niezdrowych nawyków, ale nie możesz myśleć, że to jesteś Ty. To wszystko należy do Ciebie, ale nie jest Tobą. Dlatego patrz na siebie z miłością i troską, nie daj się iluzji umysłu, który często próbuje wmówić Ci, że nie jesteś wystarczająca.


Zadanie 3

Jak traktujemy ludzi, których kochamy?

Okazujemy im troskę, wybaczenie, wsparcie, zrozumienie, obecność.


Dlatego daj Sobie czas, zatroszcz się o Siebie, wybacz Sobie, okaż Sobie wsparcie i zrozumienie, bądź dla Siebie, ze Sobą. Po prostu o Siebie zadbaj, o swoje zdrowie, o swoje ciało, o swój umysł, o swoją duszę. Zadbaj i dbaj. Regularnie dbaj o Siebie, traktuj Siebie z szacunkiem, otaczaj się wartościowymi ludźmi, którzy traktują Cię równie dobrze jak Ty sama Siebie traktujesz. Wszystkie te działania to po prostu miłość.


Obdaruj Siebie miłością!

Zabierz Siebie na spacer!

Ugotuj Sobie coś pysznego!

Zatańcz ze Sobą!

Porozmawiaj ze Sobą szczerze!

Bądź dla Siebie największym wsparciem!


Zadanie 4

Przeczytaj książkę Agnieszki Maciąg "Miłość. Ścieżki do wolności."


Zadanie 5

Obejrzyj filmik: https://www.youtube.com/watch?v=TreVLaZhfqM

kanał: Langusta na palmie

filmik: Ballady i romanse. Odcinek 5: Czy jesteś wystarczająco piękna?


"Nie bądź najlepsza, bądź po prostu Sobą, bo gdy jesteś Sobą, jesteś najlepsza."

"Inspire and be inspired."

"Be the woman you needed as a girl."

"If they don't like you for being yourself, be yourself even more."

"It's ok. You just forgot who you are. Welcome back."

100 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie