• makelifeflow

LUTY 2021 | #tbt

Aktualizacja: mar 23

Odkryłam nowe miejsca na mapie Warszawy


Luty to miesiąc zakochanych, bo...walentynki! Czyli moje ulubione święto, wiadomo, że nie każdy musi tak entuzjastycznie jak ja podchodzić do tego dnia, ale warto spędzić ten dzień z ukochaną osobą. Dotychczas spędzałam walentynki z mamą i każde wspominam bardzo miło, natomiast w tym roku spędziłam je z moim narzeczonym! Postanowiliśmy pójść na masaż balijski do THAI BALI SPA i było genialnie, takiego relaksu potrzebowaliśmy, polecamy z całego serca to miejsce.


Następnie zamówiliśmy dania z tajskiej kuchni i pierwszy raz miałam okazję spróbować tak wielu różnych potraw. Zdecydowaliśmy się na jedzonko z ThaiThai i nie żałowaliśmy, pyszne, dużo i co najważniejsze, czuliśmy się po nim bardzo dobrze. A w przypadku orientalnych kuchni bywa różnie. Co zamówiliśmy? POH PIA KUNG, KEAW NAM MOO, KAI PAD MED MAMUENG, PAD THAI KUNG oraz MANGO STICKY RICE - wszystko naprawdę godne, bon apetit!


Na koniec wybraliśmy się do StacjaGrawitacja gdzie mieliśmy okazję poczuć się jak dzieci, doświadczyć trochę adrenaliny i przełamać swoje lęki. Miejsce naprawdę wielu możliwości, trampoliny, przestrzeń do różnego rodzaju gier zespołowych oraz tor przeszkód na wysokości. Nas najbardziej zainteresowało to ostatnie, na początku czuliśmy się niepewnie, tor wydawał się wyjątkowo trudny a ja myślałam, że nie dam rady. Jednak mam taką zasadę, że nigdy nie odpuszczam od razu, tym razem było podobnie, podjęłam drugą próbę i tym o to sposobem przeszłam 1/3 toru. Na resztę zabrakło czasu, nie chęci! Dlatego na pewno tam wrócę. To doświadczenie nauczyło mnie, że tylko spokój może nas uratować, że gdy uświadomimy sobie, że wszystko jest dobrze - to tak będzie.


Zaczęłam dietę pudełkową


Wreszcie zdecydowałam się na dietę, piszę to po miesiącu jej stosowania i śmiało mogę powiedzieć, że nie żałuję, a co więcej, decyzja ta otworzyła mi oczy na wiele spraw. Po pierwsze - dieta ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, po drugie - dieta ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, po trzecie - dieta ma ogromny wpływ na poziom naszej energii. Ja wybrałam dietę tarczycową z racji tego, że mam zapalenie tarczycy i z tego względu moja tarczyca nie pracuje prawidłowo, a ja odczuwałam tego efekty. Wybrałam dietę pudełkową z KukułaHealthyFood i absolutnie nie żałuję. Wiadomo, że jest to droższe rozwiązanie niż samodzielne gotowanie, ale ja nie dość, że do gotowania nie mam miłości to jeszcze cierpliwości. Zainwestowałam w swoje zdrowie i jak na razie kilogramy spadają, a poziom energii wzrasta, także inwestycja była dobra. Zrównoważona i zbilansowana dieta to cud!


Spędziłam weekend z przyjaciółmi


Czemu o tym mówię? Nie tylko dlatego, że miało to miejsce w lutym, ale też dlatego, że chciałam podkreślić jak ważne jest spędzanie czasu z ludźmi i jak często zapominamy o tym, bo tak wiele jest do zrobienia, tak wiele nierozwiązanych spraw, tak wiele obowiązków. To był piękny weekend, winko, planszówki, pogaduchy, nocowanie, spacer! Naprawdę dawno tak dobrze się nie czułam. Czasem warto odłożyć pewne rzeczy w czasie i spędzić chwilę z ludźmi, pogadać, posłuchać, pośmiać się, powspominać, a nawet popłakać!


Przeczytałam drugą książkę


Przeczytałam to za dużo powiedziane, ale czytam, intensywnie i już wiem, że mogę ją polecić, jest to książka dla osób, które tak jak mnie, nurtują pytania o egzystencję, o Boga oraz czy nauka faktycznie zaprzecza Jego istnieniu. Książka autorstwa John'a C. Lennox'a pt. "Bóg i Stephen Hawking" odpowiada na pytania: Czyj to w końcu projekt? Światowej sławy fizyk twierdzi, że Bóg nie istnieje, czy ma rację? Autor to profesor matematyki oraz chrześcijanin, dokładnie przygląda się teorii Stephen'a Hawking'a i analizjąc każdą tezę odpowiada na pytanie czy faktycznie zaprzecza ona istnieniu Boga czy tylko poszerza horyzont Jego stworzenia.

16 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Zaufaj Bogu & just let things flow!

Blog stworzony z miłości do Ciebie i Świata