• makelifeflow

Kontroluj swoje myśli, a będziesz miał życie marzeń | #beinspired

"Jeśli potrafisz o czymś marzyć to potrafisz także tego dokonać." - Walt Disney


Jako dzieci rodzimy się całkowicie nieskażeni negatywnymi myślami, brakiem wiary w siebie, czy brakiem wiary w cuda. Jako dzieci jesteśmy kreatywni, żyjemy w tu i teraz, nie mamy zmartwień, nie mamy problemów, nie mamy też możliwości stanowienia o sobie i podejmowania decyzji. Jako dzieci mamy wielkie marzenia, które w dorosłym życiu po prostu zanikają, rozpływają się gdzieś niezauważone, w natłoku codzienności.


A o czym Ty tak naprawdę marzysz?


Nie ma efektów bez działań,

nie ma celów bez marzeń.


Super mocą dorosłych i dojrzałych jednostek jest świadomość oraz zdolność do kreowania swojej rzeczywistości. Każdy z nas ma tą właśnie super moc, ale jak wiadomo super moce użyte w nieodpowiedni sposób mogą zaprowadzić nas do destrukcji, dlatego szczególnie istotna jest umiejętność kontroli swojej super mocy.


Nie walcz, ale kreuj.

Nie czekaj, ale bądź gotowy.


Świadomość to stan umysłu, nasze umysły mają siłę sprawczą, jednak każda siła potrzebuje doładowania, za doładowanie naszej siły odpowiada serce, a dokładniej życiodajna energia, najsilniejsza we wszechświecie, czyli miłość, zaraz po niej jest wdzięczność i radość. Jeżeli zrozumiesz i przede wszystkim uwierzysz, że myślą i miłością możesz zdziałać cuda to już połowa pracy za nami.


Wyłączaj się, gdy słyszysz:

  1. Przecież i tak Ci się nie uda przebić, teraz tyle tego jest...

  2. Nie masz w sobie tego czegoś, żeby pociągnąć za sobą tłumy.

  3. Kto w ogóle będzie chciał Ciebie słuchać/oglądać.

  4. Jesteś jednym z wielu, czemu akurat Tobie miałoby się udać?

Powyższe wypowiedzi niczemu nie służą, jednak osoby nieświadome tego jak działa prawo przyciągania czy siła umysłu myślą, że ich racjonalne podejście do życia jest jedynym słusznym. Prawdopodobnie nie zmienisz ich myślenia, odcinanie się od takich ludzi również nie ma sensu, bo jest ich znaczna większość na tym świecie, dlatego najlepiej będzie po prostu nie dopuszczać takich słów do swoje świadomości, wpuszczać jednym uchem, wypuszczać drugim.


"If you see beauty in something, don't wait for others to agree." - Sherihan Gamal


Sztuka kontroli naszych myśli jest podstawą do osiągnięcia życia marzeń i nie mówię tutaj o konkretnym życiu, a o życiu o którym właśnie Ty marzysz! Bo to Ty, nie ja będziesz jego kreatorem, to Ty znasz swoje marzenia, to Ty wiesz czego chcesz i to Ty będziesz za tym podążać. Ja chcę dać Ci tylko nadzieję. Chcę Ci uświadomić, że nic nie potrzebujesz by mieć wszystko. Wystarczysz Ty i tylko Ty. Dla jednych największym marzeniem jest osiągnąć sukces na skalę światową, a dla innych żyć spokojnie z ukochaną rodziną. Każdy został powołany do czegoś innego, natomiast każda rola jest ważna, każda jest wartościowa. Ja chcę Ci dzisiaj powiedzieć, że nieważne jak wielkie i niezależne od Ciebie jest Twoje marzenie, masz szansę by je spełnić!


Mój narzeczony uzdrowił się siłą umysłu, co było na tyle nierealne, że sami lekarze byli w szoku. Nasza miłość jest również nieprzypadkowa. Każde z nas na swój sposób przyciągnęło drugie do siebie, ja za pomocą modlitwy, on za pomocą afirmacji. Metod jest naprawdę wiele, grunt to uwierzyć i otworzyć się na to co wiesz, że do Ciebie już idzie.


Jeżeli kontrolujesz swoje myśli to nie ma miejsca na strach, na zwątpienie, na głos wewnętrznego sabotażysty. Musisz to wszystko pokonać, wyciszyć, zepchnąć w jakąś przepaść, z której nie ma powrotu. Strach jest potrzebny, ale tylko wtedy kiedy ma Cię uchronić przed realnym niebezpieczeństwem, przed zagrożeniem życia, przed śmiercią. Wszystko inne to bujda wytworzona przez umysł, który jest tylko Twoim wewnętrznym organem i to Ty masz mieć nad nim kontrolę, a nie on nad Tobą. Rozumiesz?


Silne energie, które zbliżają nas do celu to miłość, wdzięczność, radość. W Twojej drodze, również nie może ich zabraknąć. To nie jest tak, że życie marzeń będziemy mieć, gdy spełnimy wszystkie marzenia. Nie ma takiego punktu w naszym życiu, marzenia są nieskończone, droga jest nieskończona. Naszym zadaniem jest dążyć do wyznaczonych celów, jednocześnie doceniając otaczającą nas rzeczywistość. Mianowicie, naszym marzeniem jest mieć nowy, duży, szybki, komfortowy, nowoczesny, designerski samochód, ale nas na niego nie stać. Co powinniśmy zrobić? Przekonać nasz umysł, że ten samochód mamy, wizualizować sobie jak świetnie się nim jeździ, jak wygodnie, jak bezpiecznie, marzyć o dalekich podróżach tym właśnie autem. Jednocześnie cieszyć się ze swojego starego, małego, wyeksploatowanego, samochodu z historią. Cieszyć się tym, że nie musimy stać na zimnie, chodzić na piechotę i dźwigać ciężkich rzeczy, że mamy auto, które nas wspiera. To jest złote podejście. Marzyć, wizualizować, afirmować, przyciągać, a jednocześnie być wdzięcznym za to co mamy. Kolejnym przykładem może być choroba, gdy chcemy się uzdrowić siłą umysłu, nie możemy zapominać o darze jakim jest życie i sam fakt, że historia dla nas jeszcze się nie skończyła. Miłość, wdzięczność i radość, jeśli chcesz osiągać wielkie rzeczy nie możesz narzekać, musisz stale wypełniać się życiodajną energią. Każdy ma gorsze dni, ale ten kto kontroluje swoje myśli wie, że to tylko chwilowe, że wystarczy ulubiona muzyka, chwila relaksu, dobrej jakości czekolada i kolejny dzień będzie lepszy. Wpadanie w marazm świadczy o tym, że nie mamy kontroli nad naszym umysłem i nad naszymi myślami.


Jak kontrolować swoje myśli?


Medytuj


Medytacja jest idealną formą praktyki wyciszania gonitwy myśli. Większość dorosłych osób cierpi na ciągłe myślenie o wszystkim! Obowiązki i problemy przytłaczają, a co za tym idzie, nie ma już miejsca na marzenia. Nie bez powodu mówi się, że praktyka czyni mistrza, a Rzym nie od razu zbudowano. Pełnej kontroli nad myślami, również nie osiągniemy na pierwszej praktyce medytacyjnej. 11 minut dziennie wystarczy by pracować nad kontrolą, której potrzebujemy w świadomym życiu. Nie jest to wysoka cena, dlatego i Ty spróbuj. Możesz medytować w dowolny sposób, zgodny z Twoimi przekonaniami czy wierzeniami. Może to być medytacja w ciszy, ze świecą, z muzyką relaksacyjną czy mantrą. Rób jak uważasz, ale rób! Tak niewiele za tak wiele...


Afirmuj


Jestem osobą chorą na Hashimoto, jest to choroba dość popularna, więc nie brzmi groźnie, ale jest groźna i uciążliwa. Dopóki chodziłam do lekarzy i dowiadywałam się co wizytę o nowych dolegliwościach, zatracałam się w rozpaczy. Byłam załamana, a każda wizyta u lekarza kończyła się płaczem w samochodzie i przepływającym strachem przez cały mój organizm. Szukanie informacji o nowych diagnozach w internecie, również kończyło się tym samym przepływem strachu i lęku, bezsilności, załamania. Dzisiaj jedyne co robię, gdy czuję się zaniepokojona moim zdrowiem to powtarzam słowa: jestem zdrowa i czuję się zdrowo. Powtarzam, afirmuje te słowa do skutku, aż w nie uwierzę, a następnie wracam do mojej codzienności, w której wszystko jest dobrze.


Módl się


Modlitwa jest formą budowania relacji z Bogiem, z najsilniejszą siłą w całym stworzeniu. Jest to najważniejsza relacja w naszym życiu, dlatego warto o niej pamiętać. Możesz modlić się własnymi słowami lub znanymi modlitwami. Każda modlitwa, jeśli gorliwa i prosto z serca ma wielką moc.


Oddychaj


Oddech daje życie, spokojny oddech jest kolejną fantastyczną praktyką, która spycha sabotujące i wyniszczające myśli w przepaść. Zawsze, gdy czujesz, że napływa do Twojego organizmu fala negatywnych emocji, zatrzymaj się, zamknij oczy, weź głęboki oddech, jeden, drugi i jeszcze kilka, lepiej? Gdy otworzysz oczy będzie już po wszystkim.


Nie zaśmiecaj się


Jeżeli zależy nam na naszym życiu to ważne jest, aby podchodzić do niego holistycznie, całościowo. Kontrola nad myślami pozwala nam uniknąć zaśmiecenia psychofizycznego, natomiast warto zadbać również o to fizyczne. Człowiek jako gatunek jest przystosowany do ruchu, jego naturą jest bieg, a co za tym idzie, okazuje się, że pozycja siedząca jest dla nas bardzo szkodliwa. Dlatego szalenie istotna w naszym życiu jest aktywność fizyczna, jeśli o niej zapomnimy to na starość czeka nas wyłącznie cierpienie. Ponadto, wielkie znaczenie dla naszego zdrowia psychicznego ma zdrowe odżywianie. Niejednokrotnie doświadczyłam zmiany w moim zdrowiu psychicznym tylko i wyłącznie dzięki zmianie odżywiania. Toksyny, czyli toksyczne związki chemiczne występujące obecnie w większości żywności trują nie tylko nasze ciało, ale również nasz umysł. Jedz zdrowo, żyj aktywnie i nie zapominaj o regeneracji, tylko tyle i aż tyle.


The life of your dreams is waiting for you!


Mój narzeczony napisał książkę, która jest mocno w tematyce dzisiejszego posta, dlatego postanowiłam zostawić wam tutaj link do zakupu ebooka lub wersji papierowej.


Bierzcie i czerpcie z tego wszyscy!

https://jaroslawkowalczyk.com/pl/p/Ksiazka-Randka-Z-Marzeniami-Czyli-Oko-W-Oko-Z-Samym-Soba/39

42 wyświetlenia1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie