• makelifeflow

JOKER | Wielki dramat czy wielki przekaz?

Aktualizacja: 20 mar 2020

Film, w którym jest bardzo dużo bólu, cierpienia, smutku i samotności. Jeżeli chcesz podwyższyć swoje wibracje to nie polecam Ci go oglądać. Mnie ten film doprowadził do łez, ale nie podczas oglądania. Od razu po wyjściu z kina nie czułam nic, ale zaczęłam pisać ten post i uświadomiłam sobie jak wiele bólu jest na świecie, jak wiele ludzi cierpi i jak bardzo ciężko jest im pomóc. Rozkleiłam się, totalnie, bo nie umiem być obojętna, ale to dobrze, to pozytywna zmiana.


Joker to film, w którym zawarty jest bardzo ważny przekaz. Bez akceptacji nie przetrwamy. Człowiek, który jest chory potrzebuje od społeczeństwa wsparcia. Nie zważywszy na to czy to społeczeństwo jest w pełni zdrowe. Potrzebujemy wzajemnego wsparcia i akceptacji, wszyscy, bez wyjątków, a fundujemy sobie nienawiść, pogardę czy wyśmianie. Dlaczego? A dlatego, że własne kompleksy leczymy krytyką innych. Najbardziej niedorzeczne jest dla mnie krytykowanie czyjegoś śmiechu. Przecież śmiech jest pozytywną wibracją i to jaki mamy śmiech nie zależy od nas. Czy naprawdę mamy przestać się śmiać bo ktoś sobie tego życzy? Oczywiście, że nie, ale po co ta krytyka, co ona zmienia? Kompletnie nic nie zmienia, oprócz sprawienia przykrości drugiej osobie. Dlatego czasem warto ugryźć się w język, zastanowić nad tym co chcemy podarować drugiej osobie, jakimi słowami ją powitać, jaką energią ją zasilić. Nie możemy przewidzieć na kogo trafimy, jak bardzo krzywdzące będą nasze słowa i jakie konsekwencje za sobą pociągną. Wspierajmy się, a nie spierajmy. Budujmy społeczeństwo pełne akceptacji i miłości, razem jesteśmy bardzo silni i możemy naprawdę bardzo dużo.

The problem is, people are being hated when they are real, and being loved when they are fake.

Dlatego, zacznijmy patrzeć sercem, a nie oczami ego. Każdy może się tego nauczyć, każdy może się na to otworzyć. Wystarczy odrobina chęci. Serce nie ocenia, a daje schronienie. Sercem możemy ukoić ból, objąć, utulić. Serce zaczęło bić zanim zaczęliśmy myśleć, dlatego zaufaj mu. Miłość to nasze zbawienie. Miłość to źródło pokoju, akceptacji, pokory, empatii. Jednak miłość w sobie trzeba pielęgnować, łatwo jest kochać bliskich, dużo trudniej jest okazać miłość tym, których nie rozumiemy. Naszym zadaniem jest jednak nauczyć się tego, wtedy poczujemy ogromną ulgę. Jeżeli nie mamy w sobie słabości, czy kompleksów, a w zamian za to wypełnia nas energia miłości to nie boimy się zdania innych. Ja wiem, że chce kochać ludzi i naturę, chcę ich szanować, bo inaczej jest mi po prostu źle. Kiedyś naprawdę miałam z tym problem, nienawiść zalewała mnie każdego dnia, nienawidziłam ludzi w komunikacji miejskiej, na ulicy, gdziekolwiek. Czułam jednak, że tak nie da się żyć, to nie jest energia, która niesie ze sobą coś dobrego. Energia nienawiści nie może wygrać z energią miłości. Dlatego oficjalnie zgłaszam się na strażniczkę miłości i zbieram solidną ekipę, kto chętny dołączyć? Będę wysyłać miłość w świat, do Was wszystkich jak tylko najmocniej dam radę i wszystko będzie dobrze.


Joker brak akceptacji postanowił zwalczać agresją, natomiast ja proponuję nie zwalczać, a leczyć, nie agresją, a miłością. Miłujmy się, komplementujmy, wspierajmy, bądźmy dla siebie po prostu życzliwi.

48 wyświetlenia1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie