• makelifeflow

Czy wiesz, że najpiękniejszy świat żyje w Tobie?

"Łatwo można utracić życie, oddzielić ducha od ciała, wolne dusze, ciała puste.'' - ina kus


Okazuje się, że podróż po własnym wnętrzu jest równie fascynująca co podróż dookoła świata. Z tą różnicą, że ta pierwsza przynosi dużo więcej korzyści. Dokładnie pięć lat temu, będąc w Anglii, narysowałam na wielkiej kartce człowieka i podpisałam go słowami "KIM JESTEM?". Już wtedy, trochę nieświadomie, szukałam siebie. Próbowałam określić to kim jestem na podstawie rzeczy, które osiągnęłam lub mam w planach osiągnąć. Wydawało mi się, że im więcej zrobię w życiu tym bardziej wartościowym człowiekiem się stanę. Nic bardziej mylnego. Teraz wiem, że bogate i wartościowe wnętrze to takie, które jest wypełnione owocami Ducha Świętego.


Owocem zaś Ducha jest:

miłość,

radość,

pokój,

opanowanie,

dobroć,

wierność,

cierpliwość,

łagodność,

uprzejmość.


Nasza dusza żywi się tymi właśnie owocami. Kiedy dostarczamy jej cudowny pokarm w postaci owoców Ducha Świętego i modlitwy, ona wzrasta, promienieje, rośnie w siłę. A silna i radosna dusza to szczęście umysłu i ciała. Dbaj o swój wewnętrzny świat bardziej niż dbasz o zewnętrzny, ponieważ tylko w wewnętrznym świecie, który żyje w Tobie, możesz znaleźć podstawę swojego istnienia.


"Nieważne w jakim świecie żyjemy. Ważne jaki świat żyje w nas." - Agnieszka Maciąg


Czy czujesz się bogaty w duchu?

Bo dla mnie jest to najpiękniejsze i najbardziej wartościowe bogactwo tego świata.

Czy udało mi się je zdobyć?

Myślę, że to bogactwo nie ma końca. Możesz gromadzić dobre uczynki przez całe swoje życie, a i tak będzie Ci mało. Natomiast czuję się bogata w duchu, ponieważ zasiałam nasiona i teraz czekam na owoce. Część z nich już się pojawia, wreszcie moje płuca mogą oddychać, wreszcie czuję spokój i pokój w sercu. Wierność była ze mną zawsze, ale łagodność dopiero zaczyna budzić się do życia. Kocham ten piękny świat, który dopiero w sobie tworzę, ale już widzę pierwsze efekty, pierwsze korzyści dla mojego umysłu i ciała, dla ludzi wokół mnie i dla otaczającego mnie świata.


Jak zacząć tworzyć piękny świat w Sobie?

Oczyścić się z grzechu, paść na kolana i oczyścić się z pychy, która bardzo często nam towarzyszy. Pycha jest owocem ego, które potrafi wiele namieszać w naszym życiu. Dlatego tak ważnym jest pielęgnowanie w Sobie pokory. Kiedyś pokora przychodziła do mnie tylko w wyjątkowo złych sytuacjach, kiedy moje zdrowie zawodziło. Uwielbiałam ją, natomiast kompletnie nie umiałam jej zatrzymać przy sobie na dłużej. Był taki czas w moim życiu, kiedy pojawiała się dość często, bo ze zdrowiem bywało słabo. Paradoksem jest, że właśnie wtedy przychodził do mnie Bóg. Mam wrażenie, że pokora również zaprasza Go do naszego życia. Kiedy jeszcze nie jesteśmy gotowi na modlitwę, ale On już wie, że pragniemy Jego pomocy.


Owocem zaś złego ducha jest lęk, agresja, przekleństwa, mowa nienawiści, zawiść. To wszystko działa jak trucizna wpuszczona do naszego pięknego świata, która wyniszcza po kolei wszystkie owoce Ducha Świętego. Dlatego tak ważne jest, aby stronić od tego co złe, ponieważ niszczymy tylko i wyłącznie Siebie, swój cudowny świat, który żyje w nas. Nie traćmy energii na kłótnie z drugim człowiekiem, po prostu siądźmy do modlitwy i módlmy się za niego.


Bądź piękny i bogaty w duchu, zarażaj tym innych, bądź przykładem i świadectwem. Tylko tak nasza zaraza czystości serca może rozprzestrzenić się na cały świat.


Bóg z Wami!

234 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie