• makelifeflow

Czy da się żyć piękniej?

Aktualizacja: sty 26

Pozwól, że opowiem Ci o życiu, które dopiero poznałam i które Ty być może już znasz.


Możliwości jak żyć jest wiele, ale jak wiele z nich jest wartych uwagi i spełniających nasze oczekiwania?


Niewiele.


Pokochałam życie, pokochałam każdy dzień, z dnia na dzień, chociaż nie zmieniło się nic to zmieniło się wszystko.


Życie to dar, czy go wykorzystasz to Twoja wolna wola, ale tylko i wyłącznie Twoja. Dlatego tak ważne w pięknym życiu jest poznanie Siebie. Ale nie poznanie swoich masek, wcieleń, czy ról, a Siebie, gołej, czystej, pierwotnej.


Poznanie Siebie wbrew pozorom nie jest wcale takie proste, ponieważ tak naprawdę całe życie Siebie poznajemy, weryfikujemy co jest z nami zgodne poprzez serie błędów i porażek. Jednak od czegoś trzeba zacząć. W tym przypadku zaczynamy od serca, które jest domem naszej duszy i Boga. Poznajemy swoje serce i jego najgłębsze pragnienia, wracamy do początku. Zanim jednak zaczniemy szukać odpowiedzi w swoim sercu warto się do tego przygotować. Jak? Po prostu obmyć się z grzechu, porównań, opinii, przyznać się do pustki, bólu i strachu. Szczerość z samym sobą i przede wszystkim z Bogiem jest tu kluczowa, rozwiązywanie problemów zaczyna się zazwyczaj od szczerej rozmowy.


W pięknym życiu nie ma miejsca na pośpiech, nie ma gonitwy, pędu, dążenia za niemożliwym. Po prostu żyjesz i to daje Ci niezwykłą radość. Każdy poranek witasz z wdzięcznością, bo wiesz jak wielkim darem jest to, że właśnie się przebudziłeś. Naprawdę długo tak się nie budziłam, kilka dobrych lat musiało minąć, żebym sobie poskładała wszystko na nowo, w jedną spójną całość. Ale jestem. W miejscu, o którym marzyłam od dawna.


W pięknym życiu jesteś i już, bez żadnego ale, bez żadnych wątpliwości. Czujesz się błogo i bezpiecznie, tak jakby ktoś nad Tobą stale czuwał, jakbyś nigdy nie był sam. Samotność w pięknym życiu nabiera nowego znaczenia, bo ona tak naprawdę nie istnieje. Nie musisz jej lubić czy nauczyć się z nią żyć. Jej po prostu nie ma.


W pięknym życiu masz świadomość tego co Ci nie służy i odwagę by to porzucić. Wiesz jak cenny jest Twój czas, więc po prostu poświęcasz go na relacje, czy zadania, które podlewają Twoją duszę i pomagają jej rosnąć w siłę. Otaczasz się ludźmi, którzy karmią Twoje serce, aby rosło w miłość. Wykonujesz czynności, które budują Twoją aurę, czyli Twoją zbroję. Aura chroni nas przed toksycznymi ludźmi, agresywnymi zachowaniami, by nie mogły zaciemniać naszej świetlistej natury. Aura wytwarza mur, barierę, której zło nie jest w stanie przekroczyć. Czynności, które budują aurę to modlitwa i medytacja, ale też relacja z Bogiem i z Jezusem Chrystusem. Gdy byłam w ciemności niejednokrotnie czułam, że ktoś wyciąga do mnie rękę, ale kompletnie nie miałam siły by ją chwycić. Na szczęście Bóg się nie poddawał i stawiał na mojej drodze anioły, aż w końcu jeden trafił w samo sedno.


W pięknym życiu, żyjesz swoimi marzeniami, a nie spoglądasz na marzenia innych. Jesteś gotowy by tworzyć swoją rzeczywistość zgodnie z tym co podpowiada Ci serce. Nie patrzysz na innych, nie płyniesz z prądem życia ludzi wokół Ciebie, a ze swoim własnym. Nawet jeśli prędkość jest inna, nawet jeśli zostajesz w tyle. Oni pędzą i nie są w stanie podziwiać widoków, które mijacie, Ty za to cieszysz się, delektujesz pięknem otaczającego świata. Na końcu i tak czeka was to samo, ale czyja podróż była godna powtórzenia? Dlatego delektuj się życiem, a nie wcinaj na umór. Naprawdę nie musisz robić, aż tyle. Naprawdę nie musisz tak wiele zadań na siebie nakładać. Módl się, kochaj, jedz, pracuj i rozwijaj swoją pasję. Nic więcej, naprawdę nic więcej, bo się wykończysz.


W pięknym życiu nie ma ludzi brzydkich czy chorych. Natomiast są ludzie wypełnieni łaską i tacy, którzy wypełnieni łaską nie są. Ci, którzy są wypełnieni łaską potrafią patrzeć sercem i widzieć świat w barwach, których Ci drudzy kompletnie nie dostrzegają.


W pięknym życiu nie rozdajesz siebie, tak po prostu, bez zastanowienia. Jesteś do dyspozycji potrzebujących, ale nie wykorzystujących.


W pięknym życiu nie wstydzisz się tego jaki jesteś, nie udajesz, nie stwarzasz pozorów, jesteś sobą. Masz odwagę być sobą i przede wszystkim wiesz kim jesteś. Często poszukujemy siebie, poszukujemy potwierdzenia naszej wartości w otaczającym świecie. Chcemy być popularni, lubiani, podziwiani, traktowani z szacunkiem przez innych ludzi. Tak naprawdę chcemy być poznani i pokochani przez Boga. Potrzebujemy miłości i wsparcia, ale od Boga a nie innych ludzi. Dlatego na nic się zda szukanie potwierdzenia swojej wartości tam, gdzie jej zwyczajnie nie ma.


W pięknym życiu jest miejsce dla wszystkich, wszystkich którzy szukają i pragną ukojenia, nakarmienia, zaspokojenia. Jednak nie na chwilę, a na zawsze.


J 6;35

Ja jestem chlebem żywota; kto do mnie przychodzi, nigdy łaknąć nie będzie, a kto wierzy we mnie, nigdy pragnąć nie będzie.


Piękne życie to życie z Bogiem.

438 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie