• makelifeflow

Alleluja! | Wielkie znaczenie Wielkiej Nocy

Aktualizacja: 24 maj 2020

Alleluja!

Jezus Chrystus Zmartwychwstał! Odsunął kamień, opuścił grób, by dać nam życie! Bóg nie chciał nieba bez nas, dlatego niebo nam otworzył. Święta Wielkiej Nocy są piękne i ważne, bo pozwalają Chrystusowi zmartwychwstać w nas, pozwalają oczyścić nasze serca i zacząć wszystko na nowo, z Nim u boku. Wielka Noc to czas naszego przebudzenia do wolności i do życia. Do życia, w którym chcemy dawać, a nie brać. Do życia, w którym wiemy, że człowiek ma z natury dobre i czyste serce, a jeżeli nas krzywdzi i rani to tylko dlatego, że nie wie co czyni.


Dla mnie Wielka Noc ma szczególne znaczenie, ponieważ dopiero dzisiaj odpuściłam. Odpuściłam ludziom, którzy mnie skrzywdzili, myślą, mową, uczynkiem czy zaniedbaniem. Odpuściłam sobie, że przez tyle lat, odkąd zostałam skrzywdzona nie potrafiłam odnaleźć przebaczenia i źródła miłości w sobie. Dzisiaj miałam sen, w Wielką Noc miałam sen, że odpuszczam, że nie ma we mnie złości, żalu czy niezrozumienia. W tym śnie ranił mnie człowiek, którego bardzo kochałam i robił to nie pierwszy raz. Natomiast pierwszy raz ja zareagowałam na to ze spokojem w sercu, ze zrozumieniem i odpuszczeniem. Kiedy się obudziłam, poczułam się wolna, czysta i gotowa na nowe życie. Gotowa by przebaczyć, również sobie. Ostatecznie to ja sama wyrządziłam sobie najwięcej krzywd, przez zagubienie i pogrążanie w ciemności. Przez wiele lat miałam stany depresyjne i byłam bardzo nieszczęśliwa, czułam się samotna, bezwartościowa i brudna. Autentycznie czułam się brudna i bałam się, że ten brud nigdy nie zostanie oczyszczony. Jednak każdy brud może zostać oczyszczony przez Jezusa Chrystusa. Mówię to z takim przekonaniem, ponieważ przez wiele lat szukałam źródła ukojenia, radości i spokoju. Byłam w wielu miejscach i w żadnym nie było tak pięknie jak w tym, w którym jestem teraz. Znam to miejsce bardzo dobrze, bo kiedyś już w nim byłam, zanim zło wkradło się do mojego życia. Dokładnie za tym miejscem tęskniłam i do tego miejsca pragnęłam wrócić. Wiesz jakie to miejsce? Miejsce, w którym zawsze szukasz dobra w drugim człowieku, nieważne są dla Ciebie pochwały ludzi, a pochwały samego Boga naprawdę się liczą. Dlatego pomagasz innym, zawsze stajesz po stronie słabszych i pozwalasz Bogu działać za pomocą swoich rąk. W zamian za to otrzymujesz łaskę, wypełnia Cię Duch Święty, który jest źródłem radości, który pozwala Ci doceniać to co masz, być wdzięcznym, odczuwać namiastkę nieba tu na ziemi. Moja droga była długa, kręta i wiele osób próbowało mnie odciągnąć od właściwej ścieżki. Na szczęście byli też tacy, którzy w odpowiednim momencie powiedzieli odpowiednie słowa i trafiło, trafiło tak celnie, że już nie było odwrotu. W te święta, chociaż trudne ze względu na sytuację, która panuje na świecie, ja byłam z Bogiem bliżej niż kiedykolwiek. Zaprosiłam go do swojego domu, do swojej rodziny, a dzisiaj świętujemy Jego Zmartwychwstanie! Alleluja!


Życzę Wam kochani, wesołych Świąt Wielkanocnych, pełnych radości ze Zmartwychwstania, obfitych w różnego rodzaju słodkości i potrawy na stole. Zaczynamy naprawdę piękny czas, teraz jesteśmy bezpieczni, bo on znów jest wśród nas! Dlatego wysyłajcie miłość poprzez słowa, dzwońcie do swoich bliskich i po prostu o nich pamiętajcie. Miłości żaden wirus nie zatrzyma, dlatego wysyłam miłość dla wszystkich i dla każdego z osobna!


Dzisiejszy dzień zaczęłam o 7:00 rano, obudziłam się bez budzika, wyszłam na balkon, chociaż nigdy tego nie robię. Usłyszałam śpiew ptaków, a słońce rzuciło promienie na moją twarz. Przede mną pyszne śniadanie, taniec i lampka wina, pierwszy raz od ponad 40 dni będę naprawdę świętować. W końcu jest co, Alleluja!
37 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie