• makelifeflow

ŻYCZLIWOŚĆ | Poznaj niezwykłą moc komplementów!

Aktualizacja: 20 mar 2020

song for this post:

James Bay - Let It Go


Jak często jesteś życzliwy?

Jak często komplementujesz swoich bliskich albo obcych Ci ludzi?


Odpowiedz sobie na te dwa proste pytania, tylko sobie i nikomu więcej. Zastanów się jak często czujesz ciepło w sercu spowodowane wywołaniem uśmiechu na twarzy drugiej osoby. Zauważyłam, że komplementowanie innych przychodzi nam z dużą trudnością, nam polakom. Dlaczego? To chyba zazdrość.


Inspiracją do tego postu była kobieta, niezwykle życzliwa, niezwykle ciepła i niezwykle pozytywna, która po prostu pojawiła się na mojej drodze. Poszłam do kosmetyczki, zrobić pedicure, zwyczajna sprawa, prawda? Jednak to nie było zwyczajne spotkanie. Poznałam fantastyczną kobietą i wielką inspiracje. Dlaczego inspirację? Dlatego, że ja kocham ludzi, którzy rozsiewają pozytywną energię i to właśnie oni są dla mnie największą inspiracją. Możesz mieć wielkie osiągnięcia naukowe, bogactwo, najpiękniejszy wygląd, ale jeśli w sercu jesteś zepsuty to nie jesteś dla mnie inspiracją.

Wartość człowieka zależy od tego jak traktuje innych ludzi.

Kobieta, którą poznałam nie była zepsuta. Była wypełniona wdzięcznością i tym samym zaraziła mnie. Zrozumiałam jak wielki wpływ na nas ma to w jakim otoczeniu żyjemy, jakich ludzi mamy wokół siebie. Z kolei na świat, w którym żyjemy duży wpływ mamy my sami. Żyjemy w kręgu życia, to co dajemy w końcu do nas wraca, może zahaczać po drodze o parę osób, ale wraca. I teraz pytanie do Ciebie, czego Ty byś chciał, aby do Ciebie wróciło? Życzliwość, którą obdarujesz po drodze kilka osób, czy może nienawiść i zazdrość? Wybór należy do Ciebie, wybór zawsze należy tylko do Ciebie.

Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie.

Słowo ma wielką moc, jest jedną z form wyrazu siebie, swojego wewnętrznego piękna. Mówię piękna, bo dla mnie każdy pierwotnie ma piękne wnętrze. Jeżeli nie do końca widzimy to piękno to tylko i wyłącznie dlatego, że ta osoba po prostu nie chce go pokazać, zamyka się na swoje światło i swoją czystość. Prawdopodobnie dlatego, że kiedyś została odrzucona, skrytykowana, za to właśnie piękno. Wyobraźcie sobie jak wielką moc ma słowo, skoro zamyka serca. Życzliwość to narzędzie, które pomaga otworzyć zranione serca na nowo. Czy to nie piękne, jak wiele jest w naszych rękach, jak wiele możemy zmienić poprzez życzliwe słowa?


Komplementujmy siebie nawzajem, mówmy sobie miłe i wznoszące słowa. Przytulajmy się i bądźmy wdzięczni za to jak wiele mamy, bo mamy siebie. Każdy czasem zapomina o tym jak wielką wartością jest rodzina, małżeństwo, związek dwojga ludzi, ale przypominajmy sobie o tym nawzajem, zawsze, gdy przyjdzie taka potrzeba.


Ja otworzyłam się na komplementowanie innych, na rozsiewanie dobra i radości. Jak widzę w internecie osobę, która robi fajne rzeczy, jest pozytywna, lubię jej słuchać to po prostu do niej piszę i jej o tym mówię. Nawet jeśli jest to znana osoba to ja po prostu chcę, żeby wiedziała jak fajnie ją odbieram. Sama dostałam kilka wiadomości po założeniu bloga, pozytywnych wiadomości i to był miód na moje serce. Naprawdę, nawet teraz zaszkliły mi się oczy, bo to jest cudowne jak ktoś Cię docenia, docenia twoją pracę, docenia to co robisz prosto z serca. Nie ma nic piękniejszego. Dlatego nie bójmy się rozsiewać życzliwości, nie bójmy się słać komplementów pod różne adresy, one mogą tylko pomóc, mogą otworzyć zranione serca.

Życzliwe słowa mogą pomóc upadłym aniołom nabrać wiatru w skrzydła i unieść się ponownie na niebie.

Nie bądźmy obojętni, nie po to jesteśmy na tym świecie by być obojętni. Jesteśmy stworzeni do wielkich rzeczy, dlatego oczyśćmy ten świat z nienawiści, a wypełnijmy go energią miłości!

Człowiek jest tyle wart, ile warta jest dobroć jego serca, którą dzieli się z innymi. Dlatego jedni nie są warci złamanego grosza, a drudzy są po prostu bezcenni.
26 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie